شاهراه

مرد را دردی اگر باشد خوش است **** درد بی‌دردی علاجش آتش است

شاهراه

مرد را دردی اگر باشد خوش است **** درد بی‌دردی علاجش آتش است

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

يكشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۱ ب.ظ

تحریم علمی

با عرض تسلیت ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص) و سلاله های پاکش، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع).

به این 2 عکس توجه کنید:


خان


خان

العلم سلطان.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۳ ، ۱۲:۰۱
رسول قبادی
يكشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ

سیاست کثیف!


سیاست کثیف برخی سایت های خبری در درجه‌بندی نظرات برای افزایش like!

نظرات موافق با هرکلیک موافق 3 الی 6 +

نظرات مخالف هر کلیک موافق تنها 1 +

واقعا چرا؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۳ ، ۲۳:۱۹
رسول قبادی
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۳، ۱۱:۰۹ ق.ظ

بینهایت - معنویت

mosque

در عصری زندگی می‌کنیم که باوجوداین همه زرق‌وبرق دنیایی ، اگر عرصه‌ای را بخواهیم مثال بزنیم که خود پر از زیبایی باشد و برای به تصویر کشیدن زیبایی‌اش در حد عقول از هر وسیله‌ای که بشود نام هنر بر آن نهاد بتوان استفاده نمود، آن عرصه جایی نیست جز عرصه‌ی معنویت . عرصه‌ی بینهایتی که به جهت اتصالش به زیبایی بی‌پایان و کامل هستی، هرچقدر هم در آن هنر به خرج بدهی باز هم جای هنر ورزیدن دارد.
یکی می‌شود فرشچیان که هنر خود را در ظهور دادن جلوه‌ای از جلوه‌های ائمه خرج می‌کند و یکی می‌شود همین آقای به‌اصطلاح هنرمندی از تئاتر که می‌گوید "اگر صدای بلندگوهای مسجد ولیعصر بلند شود دیگر حاضر نیستیم در تئاتر شهر تئاتر کارکنیم"
به نظر این‌ها همه از بی‌علمی است...
به قول صدرالمتالهین ملاصدرا شیرازی:
منزلت و مقام علم نسبت به جهل منزلت بهشت است نسبت به دوزخ ،همچنان که عقل و شهوت خرسند به دوزخ نمی‌شوند، همچنین خوشنود به جهل هم نمی‌گردند، پس هرکس که به جهل و نادانی راضی گشت راضی به آتش دوزخی که آماده و موجود است گردیده و هرکس که به علم پرداخت در بهشت موجود در گردش است...

تحریریه خبرنامه‌ی رویدادها

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۱:۰۹
رسول قبادی
دوشنبه, ۳ آذر ۱۳۹۳، ۰۲:۲۰ ب.ظ

ستاره های بی ستاره *

شیار 143 فیلم بدی نیست؛ و می‌توان دیدنش را به این و آن توصیه کرد. آدم را با خودش همراه و هم‌حس می‌کند و خوب هم تمام می‌شود و مخاطبش را راضی از سینما بیرون می‌فرستد.

شیار، فیلم بدی نیست، حتی اگر وسطش کش داده شده باشد و خسته کننده شده باشد؛ حتی اگر بعضی شخصیت‌هایش را کامل معرفی نکرده باشد، حتی اگر پایان فیلم و اشک آدم را درآوردنش، گول‌زَنَکی باشد برای از یاد بردن ضعف‌های آن! و چه خوب هم این کار را می‌کند؛ مثل آبلیمو، نمک و یا چربی که گول‌زنک غذا هستند و می‌شود غذاها را باهاشان بهتر از آن‌چه هستند نشان داد! خلاصه این‌که تماشاگر مغموم و ناراضی و ضررکرده از سینما بیرون نمی‌آید و بعد از دیدن فیلم حالش بهتر است ... حالا هرچه منتقدان بالا و پایین بپرند که اینجوری و اینجوری و ... .

شیار 143 فیلم بدی نیست. و می‌توان دیدنش را به این و آن توصیه کرد. شیار قصه‌ای است از داخل همین مردم و دفاعِ داوطلبانه و مردمی‌شان. شیار 143 فیلمِ دفاع مقدس سرداری نیست؛ و از سردارها و تیمسارها و حاجی ها و سیدها در آن خبری نیست و چه بهتر! بگذار تا دقایقی جنگ را در بین مردم و بسیجی‌ها ببینیم؛

مردم، از پدر و مادر رزمنده‌ها و شهدا و اسرا و جانبازان گرفته تا زن و بچه و هم‌ولایتی‌هایشان. و بسیجی‌ها، از مسئول پایگاه بسیج و مسئول ثبت‌نام و اعزام گرفته تا بسیجی‌های دانش آموز و دانشجو و کارگر و بی‌سیم‌چی و کمک آرپی‌جی‌زن و خط‌شکن و امدادگر و ... و حتی برانکارد! که معمولاً نصیبی از ستاره‌های روی زمین نمی‌برند!

* « ستاره های بی ستاره », عنوان شعرِ خوب قادر طهماسبی، شاعر معاصر. شعر را از اینجا بخوانید

حامد جواهری

دبیر خبرنامه ی قاب

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۳ ، ۱۴:۲۰
رسول قبادی